top of page
Marianna Knapik

Refleksologia - co i jak ?


Czym jest refleksologia?

Refleksologia, to nauka o refleksach znajdujących się na głowie i twarzy, w stopach i dłoniach. Te punkty mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała. Wykorzystując unikalną technikę chodzenia kciukiem i palcami po tych refleksach, stymuluję naturalne procesy regulacyjne organizmu. Dzięki tej praktyce możliwe jest skierowanie energii i uwagi na konkretne obszary ciała, co przyczynia się do uzyskania równowagi i harmonii w funkcjonowaniu całego organizmu.

Refleksologia


Jakie korzyści dają zabiegi refleksologii?

W świecie refleksologii każdy dotyk to podróż ku lepszemu zdrowiu i głębokiemu relaksowi. Stymulacja punktów na stopach, dłoniach, twarzy czy głowie nie tylko łagodzi stres, ale także niesie ze sobą wiele niezwykłych korzyści zdrowotnych. Poprawa krążenia, ulga w bólach, harmonizacja układu nerwowego, wzmacnianie odporności – to jedynie część zalet płynących z tego zabiegu! Refleksologia to nie tylko terapia, to magiczna podróż do odprężenia, równowagi i doskonałego samopoczucia.

 korzyści refleksologii


Jak często należy korzystać z zabiegów, aby uzyskać najlepsze efekty?

Aby osiągnąć optymalne efekty refleksologii, zaleca się rozpoczęcie serii zabiegów 2 razy w tygodniu, a następnie przechodzenie do sesji raz w tygodniu przez określony czas. Na późniejszych etapach moim pacjentom dla utrzymania odpowiednich rezultatów terapii, zalecam skorzystanie z zabiegu raz w miesiącu, aby “przypomnieć” organizmowi o korzystnych efektach terapii.

Jak często zabiegi refleksologii


Czy są przeciwwskazania do zabiegu refleksologii?

Zabiegi refleksologii nie są zalecane osobom cierpiącym na ciężkie choroby serca, zakrzepicę i infekcje skóry. Terapia nie jest wskazana także w przypadku kobiet będących w pierwszym trymestrze ciąży. W znaczącej większości przypadków refleksologia jest bezpieczna, ale zawsze należy pamiętać, aby przed rozpoczęciem terapii skonsultować się z lekarzem.

Jak się przygotować do zabiegu refleksologii



Jak się przygotować do zabiegu refleksologii?

Przed rozpoczęciem sesji refleksologii, skupimy się na omówieniu Twojego obecnego samopoczucia, ewentualnych dolegliwościach i obawach. To pozwoli mi dostosować terapię do Twoich indywidualnych potrzeb. Zalecam, aby tuż przed wizytą unikać spożywania ciężkich posiłków oraz przyjmowania tabletek przeciwbólowych przez około 5 godzin zarówno przed, jak i po sesji. Jeśli przygotowujesz się do zabiegu refleksologii twarzy, zrezygnuj z pełnego makijażu (oczywiście możesz zmyć go w gabinecie). Przygotowując się do zabiegu refleksologii twarzy lub dłoni załóż wygodne ubranie, które pozwoli Ci na odkrycie ramion. W przypadku refleksologii stóp warto wziąć ze sobą parę czystych skarpet i założyć spodnie, których nogawki można łatwo podciągnąć do kolan. Pamiętaj, że celem refleksologii jest nie tylko relaksacja, ale także poprawa kondycji psychicznej. Przygotuj się na sesję z otwartym umysłem, gotowym na doświadczenie pełne spokoju i harmonii.

refleksologia Kraków


O czym należy pamiętać po zabiegu?

Po zakończeniu zabiegu, skup się na pielęgnowaniu swojego dobrego samopoczucia. Zorganizuj swoje otoczenie tak, aby sprzyjało regeneracji. Czas po zabiegu jest dla Ciebie, dlatego pozwól sobie na chwilę relaksu i słuchaj tego, co Twoje ciało chce Ci przekazać. Jeśli odczuwasz zmęczenie nie krępuj się oddać się błogiemu lenistwu lub dłuższej drzemce, aby wspomóc naturalny proces regeneracji. Bacznie obserwuj siebie przez kolejny tydzień. Zapisz swoje refleksje na temat tego, co działo się w Twoim ciele i umyśle. Te proste notatki mogą okazać się cennym źródłem inspiracji i zrozumienia dla Ciebie samego, zarówno teraz, jak i przy następnej wizycie.



autor

Marianna Knapik

Refleksolog

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page